Jan_Corba_logo_biele

Kufrík pre Kukulíka

promo video

Kukuku

Veselý názov, ktorý však v sebe skrýva veľkú myšlienku.
Život každého z nás je ako stavba vybudovaná kúsok po kúsku. Každá skúsenosť, spomienka, fotografia, miesto alebo človek, ktorého sme v živote stretli, postupne budujú našu osobnosť. Čo sa však stane, ak v živote máte miesto, kde takýto kúsok, prípadne viac, môže chýbať? A čo ak tento kúsok chýba práve v základnej časti ranného detstva?
Prvé dni svojho života trávia opustené deti bez rodičov. V starostlivosti lekárov a sestier neonatologického oddelenia. Sú to práve tie chvíle, kedy by malo byť dieťa prijaté rodinou, v ktorej si neskôr môže bezpečne budovať svoju osobnosť. Rodina mu tieto chvíle vypĺňa a zodpovie na prípadné otázky z tohto obdobia. Čo ak Vám ale nemám kto odpovedať? Kde nájsť odpovede a podporu?

S projektom Kufrík pre Kukulíka prišlo občianske združenie Návrat. Dlhodobo sa venujú problematike opustených detí a prišli s nápadom ako pomôcť vyplniť takéto prázdne miesto. Kukulík je pomenovanie pre opustené dieťa.
V Návrate vytvorili kufrík, kam personál z nemocnice, ľudia ktorí prišli do kontaktu s Kukulíkom alebo dobrovoľníci prispejú listom alebo drobnosťou. Prečo?

Zodpovedať na túto a ďalšie otázky spojené s projektom Kufrík pre Kukulíka, bola moja úloha. OZ Návrat ma oslovili na spoluprácu pri tvorbe krátkeho dokumentárneho filmu. Prostredníctvom neho chceli ponúknuť vysvetlenie významu projektu. Film slúži zároveň ako propagačný nástroj v snahe o to, aby na ňom spolupracovalo čo najviac nemocníc.

Nakrúcanie

Pri tvorbe dokumentárneho filmu som volil viaceré uhly pohľadu. V spolupráci s Návratom som sa dostal k príbehom ľudí, ktorí pocítili na vlastnej duši deficit z prázdneho miesta vo svojej minulosti. Silným zážitkom bola pre mňa návšteva na neonatologickom oddelení. Ťaživý pocit z toho, že na plač opusteného dieťaťa neodpovedá rodič, som sa snažil preniesť aj do filmu. Pohľad takého dieťaťa na svet je silným momentom filmu.

Pre zobrazenie obsahu kufríka som zvolil animáciu stopmotion. Zámerom bolo odľahčiť trochu vážnosť príbehov. Zároveň kontrastom zdôrazniť, že pre hľadanie riešenia problému treba zmeniť uhol pohľadu. V tomto prípade na úroveň dieťaťa, ktorého sa celá problematika najviac dotýka.

Film som tvoril v spolupráci s občianskym združením Návrat a Úradom prace, sociválnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici.

Šikovné ruky a fantázia mojej manželky Silvie vytvorili spolu bábku Kukulíka a kvet v úvodnej animácii.

Účinkovali

Daniela Žilinčíková, Pavol Červienka, Miriam Švarcová, Janka Nikolínyová, Denisa Panicová, Zdenka Čubová a ďalší.

Asistencia réžie

Silvia Čorbová

Scenár, kamera, strih a réžia

Ján Čorba

Promo video je to správne riešenie, ak chcete svoju firmu, činnosť alebo produkt zviditeľniť. Pomôže Vám dostať sa do povedomia tých, na ktorých cielite. Máte v pláne naštartovať svoj marketing? Začnime ho spolu

Pozrite si taktiež

promo video

Napíšte mi

ďakujem!

Váš formulár bol úspešne odoslaný.

Odpoviem Vám naň čo najskôr.