Jan_Corba_logo_biele

In the cave

videoklip

No more animosity je neobyčajný hudobný projekt. Vo svojej hudbe spája prvky orchestrálnej tvorby a gitarovú virtuozitu. Pripomína akýsi druh filmovej hudby spestrenej operným či zborovým spevom. Mal som tú česť spolupracovať s ním pri tvorbe videoklipu ku skladbe In the cave.

Videoklip vznikol z časti spontánne a z časti ako koncipovaný projekt. Hlavným autorom diela No more animosity je Maroš Štefak. Tento virtuóz mal jasnú predstavu o mieste natáčania aj o obsadení videoklipu. Spontánna časť tvorby pripadla mne. Cieľom bolo vytvoriť vizuálne podanie na mieste tak, aby vystihlo predstavy autora skladby. Nebola to jednoduchá úloha. Priestory som videl vopred iba online. Moja príprava pozostávala najmä v prenájme potrebnej svetelnej techniky. Za pol dňa som na mieste vymyslel, nasvietil a natočil všetky potrebné zábery.

Podarilo sa. Zásluhu na úspešnom zvládnutí má aj profesionálny a mimoriadne kreatívny prístup Petra Komára. Videoklip vznikol na hrade Červený kameň, v lete 2020.

Svetlo a fotografie
Ivan Vredík

Réžia
Maroš Štefák

Videoklip je špecifickou kategóriou videa. Spája v sebe viaceré umelecké prvky. Hlavnými sú hudba a film. Tvorba videoklipu je zaujímavou a neobmedzene kreatívnou činnosťou.

Chcete svoju hudbu doplniť o originálny videoklip? Tak poďme spolu

Foto z nakrúcania

videoklip

ďakujem!

Váš formulár bol úspešne odoslaný.

Odpoviem Vám naň čo najskôr.